Lucie Skřivánková - Nepatrné výbuchy

(21 .01. - 21.02.2010)

V rámci výstavy Nepatrné výbuchy představila Lucie Skřivánková svou nejnovější sérii akrylových maleb inspirovaných městy, které autorka v minulosti navštívila.

Obrazy tématicky zachycují výřez konkrétního místa v daném městě a současně zachycují autorčinu bezprostřední zkušenost s ním. Cyklus je inspirován městy, jako organismy, které jsou neustále ničeny i obnovovány. Zástupným prvkem města a hlavním obsahem je především architektura. Architektura jako gesto v prostoru vytvořené člověkem. Obrazy zaznamenávají statický výsek z reality – příběh, který je na obraze naznačen je dynamizován rozpohybováním klasického perspektivního prostoru. Příběhy na obrazech jsou propojeny společným jmenovatelem, kterým jsou již v názvu zmíněné ´nepatrné výbuchy´. Nepatrné výbuchy zastupují jednak autorčinu přítomnost na daném místě a také její pocit vykořeněnosti a existenciální nejistoty v neznámém sociálním a kulturním prostředí.

První samostatná galerijní výstava talentované mladé malířky po dokončení Akademie výtvarných umění v Praze. Výstava prezentuje zcela nová díla této umělkyně, která byla připravena exkluzivně pro tuto výstavu v The Chemistry Gallery. Tvorbu Lucie Skřivánkové charakterizuje rozbitá perspektiva interiérových zákoutí.

Kurátorka výstavy: Marcela Straková

To se mi líbí

Adresa

The Chemistry Gallery
Bubenská 1
170 00 Praha 7

Ut – So 11.00 – 19.00