„BEST OF KLAUSURY“

(09 .07. - 09.08.2009)

Výběrová výstava z ročníkových prací studentů AVU, VŠUP a FAVU. AVU – Petra Římalová, Václav Misař, Jiří Bouma, Igor Hosnedl, Tomáš Jetela FAVU – Jiří Topínka, Martin Kochan, Eliška Fialová VŠUP – Tomáš Vavříček, Radeq Brousil, Tadeáš Podracký Malba, socha, nová média, videoart.

Zajímá vás jaká je úroveň studentů na českých uměleckých školách? Jsou mladí umělci připraveni na realitu po skončení studií na vysoké škole? Jsou mezi nimi tvůrci, kteří se zapíší do dějin výtvarného umění? Odpověď na tyto i další otázky jste mohli přijít hledat do The Chemistry Gallery na výstavu Best of Klauzury. Výběr vystavených věcí provedl tým The Chemistry Gallery (Martin Kámen – umělecký ředitel galerie, Petr Hájek – ředitel galerie) s pomocí Mikuláše Novotného, který obdobnou výstavu připravoval loni v prostorách kavárny NoD v Roxy. Výstava prezentovala autory, kteří se dokázali vymanit ze stereotypů jednotlivých ateliérů a zaujali svým vlastním stylem.

Na vernisáži vystoupila skupina Fiordmoss. Fiordmoss tvoří dvojice studentů z FAVU, Petra Hermanová a Roman Přikryl, kteří ve své hudbě pojí prvky svých rozdílných hudebních kořenů, aby dali vzniknout něčemu novému, něčemu co by se dalo nazvat jako glitchfolk. Jejich různorodé polohy obsáhnou jak křehké kytarové písně, tak ryzí elektroniku. Vždy přítomné jsou pak lyrické texty plné surreálných bytostí, které v každé písni žijí svůj svérázný příběh. Seznámit se s díly mladých umělců a poznat jedinečnost každého talentu jste mohli na výstavě „Best of Klausury“, která trvala od 9.7. až do 9.8.2009.

To se mi líbí

Adresa

The Chemistry Gallery
Bubenská 1
170 00 Praha 7

Ut – So 11.00 – 19.00