UNIVERSERUM

(21 .05. - 21.06.2009)

Univerzální sérum toho, jak je možné neobvykle a stylově zařídit svůj byt, dům, či hrad. Mimořádné propojení užitého umění, designového nábytku, flower designu, obrazů a soch – toť Universerum a art koprodukce The Chemistry Gallery, Prague Art & Design a Mario Wild flower design.

The Chemistry Gallery se především prezentuje dílem talentovaného Michaela Ožibka z ateliéru Zdeňka Berana (AVU). Velkoformátový obraz “Girl with…” portrét Frederike Höppner, který na první pohled připomíná tvorbu Jana Vermeera van Delft (nizozemský malíř z období baroka) a jeho nejslavnější obraz „Dívka s perlou“, avšak nepostrádá inovativní vtip a zároveň dokonalost hyperrealistické malby, kterou Michal tak skvěle malířsky, technicky i umělecky zvládá. Dalšími vystavenými díly byly obrazy současné autorky Magdaleny Peševa s jejím minimalistickým, skoro by se dalo říci chemickým rozkladem molekuly do čtyř obrazů.

Zatímco The Chemistry Gallery představila návštěvníkům výstavy Universerum krásné umění, Prague Art & Design přinesl umění užitné. Za zmínku stojí hned několik skvělých jmen a jejich mladá tvorba. Tím nejznámějším je dozajista Jerry Koza, ověnčený několika prestižními cenami za design z celého světa a jeho Alfa reproduktory. Piršč design a jejich 3D porcelánové tapety (kapky, ptáci, kříže), platinová mina na vejce, či folklórní lebka – kasička. Mladý talentovaný designer Jan Čapek a jeho Pes – houpačka, Jaroslav Juřica a jeho světlo infuze – Interiérový světelný objekt AQ 500, nebo také Filip Nízký, který vytváří nezapomenutelné skleněné plastiky inspirované přírodou v intenzivních barvách.

To vše propojilo velmi moderní a inspirativní pojetí květinového designu od Mario Wilda. Ve spolupráci s The Chemistry Gallery a Prague Art & Design jeho instalace skvěle dotvořila atmosféru výstavních prostor. Neobvyklými kombinacemi přírodních materiálů, kterými dekoruje interiér – ať už jsou to tapety z banánových listů, lakované pařezy, pštrosí skořápky, nebo prostý český chmel, květy česneku, ale i exotické Agáve a láčkovky – masožravky – vytváří jedinečné, okouzlující a inspirativní prostředí.

Exklusivní výstava byla v Praze otevřena komunikaci hned několika subjektů – galerií a kladla si za cíl oslovit publikum různých zájmů. Výstava trvala až do 21.6.2009.

To se mi líbí

Adresa

The Chemistry Gallery
Bubenská 1
170 00 Praha 7

Ut – So 11.00 – 19.00