Matěj Olmer - Srdce bledly

(07 .09. - 26.09.2010)

Samostatná výstava jednoho ze zástupců české graffiti scény představí jeho volnou uměleckou tvorbu. Těšte se na barevné kolážovité abstrakce.

V rámci osmé samostatné galerijní výstavy představuje Matěj Olmer sérii nejnovějších maleb kombinovanou technikou inspirovaných vlastními autorskými texty.

Pražská graffiti legenda a zároveň expresionistický abstraktní malíř s bytem plným divokých pláten.

Obrazy z cyklu Srdce bledly zachycují uspořádané objekty, kterými jsou v tomto případě tahy na plátně s charakteristickou křehkou kompozicí. Spirituální – expresivní – existenciální abstrakce docílená soustředěním na akt samotné tvorby. Umělec zachycuje výsostně reálné a autentické struktury, které pojímají jakousi hlubší vrstvu konformně pojímané skutečnosti „našeho světa“. Jde o vnímání skutečnosti v maximální intenzitě, otevřenosti a následné převedení myšlenkových cyklů do křehkých kompozic. Obraz je hotový v momentě kdy kompozice dospěje k tížené a nutné harmonii. Předivo maleb je křehké, vyváženost je věda. Každý obraz má svou energii, témata primárně vycházející z autorských textů. Obrazy reflektují existenci posvátného momentu tvorby, který umělec pociťuje. Na hranici kultury, na hranici slušnosti, nad propastí s pokladem ze zlata i ďábelské tmy. Ve chvílích absolutní samoty a uvolnění se vědomí rozplyne v delikátní harmonii, tajemně akceleruje a nahlédne spirituální „supersvěty“, kde začínají skutečná dobrodružství.

To se mi líbí

Adresa

The Chemistry Gallery
Bubenská 1
170 00 Praha 7

Ut – So 11.00 – 19.00