MÁME OTEVŘENO // WE ARE OPEN 2019

9. ročník komunitního festivalu otevřených kulturních míst na Praze 7

Art district 7

Zažijte pražský Art District 7 zblízka! Galerie, divadla, ateliéry výtvarníků, umělecké dílny, design story a showroomy, komunitní centra, kreativní huby a spousta dalších kulturních organizací se poslední dubnový víkend otevřou zdarma veřejnosti. Můžete tak navštívit desítky kulturních míst plných kreativity a umění, a setkat se s lidmi, kteří na Sedmičce tvoří úžasné věci.

26. – 28. dubna 2019 // PÁ 14.00 – NE 18.00

3 dny – 1 čtvrť – desítky míst – vstup zdarma


1 AEROŠKOLA Jirečkova 8

SO 14.30–17.30 Jak probíhá filmový casting? 18.00 Kateřina Klaricová přečte své autobiografické povídky
 www.aeroskola.cz


2 ARCHIP Poupětova 3, DOX+

PÁ 14–16 Otevřené ateliéry školy
www.archip.eu


3 ARTRAFIKA Sochařská 3

PÁ–NE 14.00–21.30 Prodloužená otevírací doba PÁ Dernisáž výstavy sochařů AVU (k vidění do neděle) SO Hudební večer a umělecké setkání
 www.artrafika.cz


4 ARTUAL Letohradská 62

NE 16–16.45 Já muzikant – hudební workshop pro děti 3–10 let 18–18.30 Ukázka z představení Divé ženy 18.30–20 Pohybový seminář Divé ženy
 www.artual.cz


5 ARTWALL GALLERY nábř. Kpt. Jaroše 7

PÁ 16–18 prohlídka výstavy Ivany Šátekové + workshop v NCSU Praha
 www.artwallgallery.cz


6 ATELIÉR ELIŠKY ŠÁRKOVÉ Františka Křížka 38

SO 14–19 Otevřený ateliér
www.eliskasarkova.com


7 ATELIÉR MATĚJE REJLA Komunardů 12

PÁ 18–20 Otevřený ateliér
www.instagram.com/matejrejl/


8 ATELIÉR PAVLA DUŠKA Vinařská 1

SO 15–20 Otevřený ateliér – výstava skic a deníků
 www.instagram.com/paveldusek.ps/


9 ATELIÉR RADOSTNÉ TVORBY Nad Královskou oborou 55

SO–NE 14–19 Výstava A.R.T. SO 14–18 Otevřená malířská jam session
www.atelierradostnetvorby.cz www.barvolam.cz


10 BIO OKO Františka Křížka 15

PÁ 15.00, 17.30, 20.00 Prohlídky promítací kabiny (omezená kapacita, nutná rezervace, více na webu)
biooko.net


11 BOLD STUDIO Letohradská 9

SO–NE, 11–18 Open studio
www.boldstudio.eu


12 CENTRUM SOUČASNÉHO UMĚNÍ DOX Poupětova 1

SO 14–17 Rodinná výtvarná dílna k výstavě JIŘIČNÁ Kapacita je omezena, rezervace nutná: rodiny@dox.cz

NE 14–18 Navštivte Vzducholoď Gulliver, DOX+ a aktuální výstavy 16.00 (S)tisk doby: umění Mimořádné vydání kulatého stolu novinářů 17.00 Komentovaná prohlídka výstavy Tenze
 www.dox.cz


13 CREATIVE WORLD Přívozní 3

PÁ–NE 10.00–19.00 Jarní a filmová stezka pro jednotlivce i celou rodinu zdarma: hrajte, kvízujte, šifrujte, doplňujte do herní mapy a bavte se. Každý malý i velký návštěvník obdrží odměnu za snahu, ale i dobré výsledky.
 www.creativeworld.cz


14 CROSS ATTIC Plynární 23

NE 14.30, 16.00 Mise: DOMOV – Interaktivní představení pro děti (4–10 let) mezinárodního souboru Performalita
 www.crossclub.cz


15 GALERIE BUDOART A ABTSMOLEN Havanská 3a

PÁ 12–20, 18–20 vernisáž výstavy Aleny Anderlové SO 10–14 Otevřeno
www.budoart.czwww.abtsmolen.cz


16 GALERIE JELENÍ (NCSU) Dukelských hrdinů 25a

SO 17.30 Komentovaná prohlídka výstavy studentů ateliéru Fotografie FUD UJEP Ústí nad Labem pod vedením Lukáše Jasanského
 www.fcca.cz


17 GALERIE KURZOR (NCSU) Dukelských hrdinů 25a

SO 16.00 Diskuse k výstavám Marie Lukáčová: Moréna Rex a Jiří Žák: The Incantation of the Real s kurátorkou Edith Jeřábkovou
 www.fcca.cz


18 GALERIE AVU, U Akademie 4

PÁ 11.00–17.00 Sympozium Poznámka k přístupnosti / Accessibility Note Volně navazuje na stejnojmennou sérii výstav, která prezentovala místní a mezinárodní sociálně angažované umění a institucionální kritiku pod vedením kurátorky Magdaleny J. Härtelové.

PÁ–NE Výstava Poznámka k přístupnosti č. 5 / COVEN BERLIN: Neodadyism 100! Kurátorka: Magdalena J. Härtelova
 www.avu.cz


19 HALA 17, THE CHEMISTRY GALLERY Pražská tržnice, Bubenské nábřeží 13

PÁ19.00 Slavnostní zahájení Máme otevřeno 2019 a vernisáž výstavy Just Kids SO–NE 11.00–19.00 Just Kids skupinová výstava současných umělců


20 HOLEŠOVICKÁ ŠACHTA Bubenská 14

PÁ 16–22 SO 14–22 NE 14–20 Výstavy: Veronika Gabrielová: Krátká historie lidstva… Cetky, lesk a hravost

NAM0R YYYYYYY – T1CKL3 THE P1CKL3

PÁ 17.30–19.30 komentovaná procházka: Martin Netočný: Mikrokosmos holešovického výstaviště

PÁ 19–21.30 DJ hraní pro jarní pohodu
www.holesovickasachta.cz


21 CHARAKTERY DESIGN STORE Milady Horákové 13

PÁ 11–22 Prodloužená otevírací doba a sleva 5 % SO 17–20 Komentovaná prohlídka obrazů Alexeje Šachova.
 www.charaktery.cz


22 KINOLOĎ V přístavu 170 00

PÁ 19.30 promítání studentských snímků
22.00 Afterparty s dj SO Po celý den drink k lístku zdarma + výstava prací studentů katedry fotografie FAMU
15.00 miniturnaj ve stolním fotbálku
 www.kinolod.cz


23 KULTURNĚ KOMUNITNÍ CENTRUM ART NA LETNÉ Nad Královskou oborou 55

SO 13–19 Kreslení a malování s lektory (aktivity pro seniory, osoby s chronickým duševním onemocněním nebo s mentálním postižením)
 www.facebook.com/kkcartnaletne/


24 KURÁŽ Veletržní 48

PÁ 11–19, SO/NE 11–16 DESIGN WORKSHOP – SO/NE 13–15 Staňte se na chvíli designerem a vybavte se vlastnoručně vyšperkovanými jarmilkami nebo taškou.
 www.eshop.kuraz.cz


25 LÍTOST GALLERY Přívozní 2b


SO 14–18 “byl to okamžik krásný” Komponované odpoledne přibližující výstavu Mimo Planetární Závazek autorů Botond Keresztesi, Ad Minolity, Julia Varela a Evita Vasiljeva (kurátorka Àngels Miralda), jež kriticky nahlíží na téma znečišťování životního prostředí.
 www.litost.cz


26 MAMA SHELTER Veletržní 20

SO/NE 10–19 Mama's Art Market: umělecký trh před hotelem Mama Shelter
SO 11.00, 13.00 Komentovaná prohlídka budovy hotelu
 www.mamashelter.com


27 MASTER & MASTER Milady Horákové 6

PÁ 17–22 / SO 13–18 Výstava plakátů Marka Ehrenbergera / PÁ Live DJ & drinky!
 www.masterandmaster.eu


28 MUDDUM ART SPACE Kostelní 24

PÁ 18–21 Promítání filmů o keramice SO 13–18 Hlínu budeme animovat, vytáčet na kruhu a modelovat, pro děti i dospělé
 www.muddum.cz


29 NÁRODNÍ GALERIE PRAHA Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47

NE 10.00–18.00 MÁME OTEVŘENO – vstup zdarma na výstavy současného umění Moving Image Department #10: Podle skutečných událostí, Introducing Viktor Dedek: Místo rodiny a 400 ASA: Fotografie

NE 16.00–17.00 Diskuze a komentovaná prohlídka výstavy Moving Image Department #10: Podle skutečných událostí s Adélou Babanovou
 www.ngprague.cz


30 NOVÁ SÍŤ Osadní 26, druhé patro

PÁ 16–22 Jak funguje kulturní organizace, která podporuje živou kulturu a umění již více než patnáct let?
 www.novasit.cz


31 ONEDAY Františka Křížka 8

PÁ 12–20, SO/NE 11–17 Sleva 20 % na celý sortiment
 www.one-day.cz


32 PAGEFIVE Veverkova 5

PÁ 15.00 Celodenní malování na rolety PageFive x GRAFFNECK SO 15.00 Křest knihy Roberta Carrithersa – The Downtown Luminaries + hudební doprovod Celý víkend hromada slev a prodloužená otevírací doba (do 20.00+)
 www.pagefive.com


33 PAPÍRNA Františka Křížka 8

PÁ 10–20, SO 11–18, NE 11–17 SO 16.00 Vernisáž nových ilustrací a motivů Papírna razítek, prohlídka studia, 10% sleva na výrobky, všechny žluté věci za půlku!
 www.papirna.cz


34 PARALELNÍ POLIS Dělnická 43

SO 12–18 Paralelně otevřená krypto kavárna, výběr z kongresu #HCPP 2018 14.00, 16:00 Jak bezpečně používat kryptoměny
 www.paralelnipolis.cz


35 PŘÍSTAV 7 Jankovcova 8b

SO 11:00–16:00 Prohlídka aktuální mini výstavy Pleteš se do malby v Centru pro aktivní seniory Přístav 7. Dialog výtvarníka Petra Philippova a básniřky-pletařky Larisy Gladysh (kurátorka Eva Jiřička).
 www.pristav7.cz


36 REFORMÁT U Studánky 29

SO/NE 12.00–18.00 Otevřená knihařská dílna a Papírnictví z druhé ruky
 www.reformat.cz


37 ROCKOPERA PRAHA Komunardů 1

SO 10–15 kurzy zpěvu, herectví a šálové akrobacie 19.00 komentované prohlídky, pěvecké pásmo, vernisáž Josefa Audrlického, kytarový a pěvecký recitál, autorské čtení Jiřího Štrauba
 www.rockopera.cz


38 SCHNIRCH & OKENA WINDOW GALLERY Schnirchova 5

PÁ–NE, 12.30–18.30 Výstava ochranných a bezpečnostních prostředků z Japonska

NE Světový den bezpečnosti a ochrany zdraví při práci Přijďte se v rámci Světového dne bezpečnosti a ochrany zdraví při práci podívat na selekci vybraných ochranných a bezpečnostních prostředků z Japonska.
www.schnirch.org
 www.okena.gallery


39 STUDIO ALTA U Výstaviště 21

PÁ 19.30 Po pás #08, improvizační večer SO 18.30 Marek Šindelka: Únava materiálu, autorské čtení SO 20.00 Vernisáž Living Realities II. s etnocateringem
 www.studioalta.cz


40 THE CHEMISTRY GALLERY Ovenecká 17

PÁ–NE 11.00–19.00 Selection: Lukáš Novák – Lost & Found Jan Uldrych: Kořeny NE 18.00 Komentovaná prohlídka za účasti autorů
 www.thechemistry.cz


41 TRAFO GALLERY Pražská tržnice, Bubenské nábřeží 13

PÁ 18.00 Komentovaná prohlídka výstavy Ve své slupce nikdy nenajdeš stání / You Will Never Find Serenity in Your Shell s autorkou výstavy Danou Sahánkovou a kurátorem Petrem Vaňousem.
 www.trafogallery.cz


42 TVORBA STORE Veverkova 28

SO 14.00 Tvůrčí dílna (nejen) pro děti s Pikle Revue Prostor se představuje NE 14.00 Malování keramiky s Blaho Celý víkend prodloužená otevírací doba 11–18, swap oblečení, 10–30% slevy na vybrané kousky
 www.tvorbastore.cz


43 VNITROBLOCK Tusarova 31

SO 9–22, NE 9–20 Lukáš Havrda – výstava obrazů brutalistní architektury

SO 11.00–18.00 – Kup si vohoz v Uprostřed Vnitroblocku // Pop-up Avocado x Street Bistro, Special drink v Signature cafe

SO 19.00 Pidikino – promítání filmu Climax (2018)
 www.vnitroblock.cz


44 ZAHORIAN & VAN ESPEN Šmeralova 3
PÁ vernisáž soloshow Natalia Zaluska
 www.zahoriangallery.com/new/


Akce probíhá za podpory m.č. Prahy 7.
Mediálními partnery akce jsou Artikl a Radio 1
Změna programu vyhrazena.

// www.facebook.com/mameotevreno/
// www.instagram.com/mame_otevreno/

Adresa

The Chemistry Gallery
Bubenská 1
170 00 Praha 7

Ut – So 11.00 – 19.00